POLAT KOMPRESÖR
▪ Vidalı Kompresörler
Hava tankı üstü vidalı kompresör
Sabit Vidalı Kompresör
İnvertörlü vidalı kompresör

▪ Pistonlu Kompresörler
Pistonlu kompresör
Şaseli kompresör
Tek kademeli kompresör
Çift kademeli kompresör
Kafa ve şaseler

Vidalı Kompresör Nedir?

Vidalı Kompresör

Basınçlı hava elde etmek amacı ile kullanılan kompresör çeşitdir. Başka kompresör çeşitlerine göre bir piston ya da benzeri bir donanım kullanılamaz. Farklı olarak, birbirine geçmiş rotor çifti kullanılır.

Haberin devamı için tıklayınız

Her dilde kompresör kelimesi

Her dilde kompresör kelimesi

Kompresör kelimesinin tüm dillerde ki sözlük anlamı nedir? Kompresör kelimesinin tüm dillerde cümle/metin çevirisi, yazılışı ve okunuşu aşağıda bulunan tabloda mevcuttur.

Haberin devamı için tıklayınız

Kompresör Nedir ?

Kompresör Nedir ?

Kompresör, Fransızca kökenli bir bulgudur. Fransızca adı; Compresseur 'dir. Kompresör, Gaz Kompresörü olarak da anılır.

Haberin devamı için tıklayınız

Kompresör Servisi Nasıl Olmalıdır?

Bu durum aslında normalde olması gereken bir durumdur. Bunun yanı sıra, Kompresör servislerinin çok daha fazla dikkat etmesi gereken başka konular da bulunmaktadır.

Bütün kompresör servisleri, alanında uzman ve işinin ehli bir ekibe sahip olmalıdır. Kompresör bakımlarında veya tamir işlemlerinde yapılacak her işlemin, ekip tarafından iyi analiz edilmesi, bilinçli bir biçimde hareket edilmesi gerekmektedir.

Fakat, alanında uzman ve doğru hareket eden bir ekip kompresörler konusunda yapılacak işlemlerden verim sağlanacaktır.
Zira hava kompresörleri, pistonlu kompresörler, vidalı kompresörler ya da hava kurutucuları gibi birçok bu sektör ile ilgili kompresör çeşitleri ve konuları hakkında servisin kapsamlı bir bilgiye sahip olması, ayrıca kullanılan markaya göre hareket etmeleri çok önemli konulardır.

Unutmayın, Kompresör servisleri tarafından yapılacak olan her bakım veya tamir işlemi, kompresörün ömrünü direk etkileyecektir. Ömrünü yani kullanım süresini etkilemesinden başka; performansının da artmasına ya da bilinçsiz müdahale edilmiş ise, düşmesine neden olacaktır.
Hâl böyle olunca da, Kompresör servislerinin bunu dikkate alarak hareket edip, etmediği ciddi bir konu olmaktadır. Kompresör servislerinin bu konuda bilinçli ve gerekli misyon etrafında hareket ediyor olması, yapılacak olan tamir veya bakım işlemi neticesinde, kompresörün verimini artıracaktır.

Kompresör Servisini Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Kompresör bakımını sağlamak için veya sorunları gidermek konusunda kompresör servislerini bulmaya karar verdikten sonra, çok dikkatli olmalısınız, bilinçli kararlar vermelisiniz.
Kompresör servisini tercih ederken bu çok önemli bir konu olacaktır. Malum, diğer servis sektörlerindeki gibi, kompresör servisi alanında da uzmanlık alanı olmamasına rağmen ya da herhangi bir belgeye sahip olunmamasına rağmen hizmet sunulmaktadır.

Sizler, kompresör servislerinin sahip olduğu belgelere, yeterlilik konusunda ki durumlarına, ekiplerine, yetkili servis olup olmadıklarına, sundukları hizmete, kompresör servisindeki deneyimlerine, daha önce hangi firmalar ile çalıştıklarına ve hangilerini referans gösterebileceklerini en öncelikli olarak dikkat etmelisiniz.
Bu belirtilenler dahilinde, sizlere yeterli güveni sağlayan bir servis ise, alanında ciddi anlamda kendini geliştirmiş, bu konuda belli başlı aşamalarda uzmanlaşmış ise, güvenebilirsiniz.
Farklı olarak, kompresör konusunda her ürün aynı değildir. Bu yüzden de, kullanılan kompresörler ile uyumlu ve o kompresör konusunda uzman olan, kullanılan markalar hakkında yeterli bilgiye sahip olan teknik servislerin tercih edilmesi de ayrı bir konudur.

Hava kompresörü nedir?

21-530/5.5 Tek Kademeli Pistonlu Kompresör

Sıkıştırılmış hava farklı amaçlar ile bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. Örnek olarak arabaların lastiklerinin şişirilmesinde kompresörden sağlanan basınçlı hava kullanılır.

Haberin devamı için tıklayınız

Kompresör Türleri

Kompresör Türleri

İleri - Geri kompresörler, Dönemsel kompresörler, Merkez Kaç kompresörler, Eksenel Akımlı kompresörler, Dönel pozitif yer değiştirmeli kompresörler, Jet kompresörleri, Hidrolik kompresörler, Gaz ve buhar kompresörleri

Haberin devamı için tıklayınız