POLAT KOMPRESÖR
▪ Vidalı Kompresörler
Hava tankı üstü vidalı kompresör
Sabit Vidalı Kompresör
İnvertörlü vidalı kompresör

▪ Pistonlu Kompresörler
Pistonlu kompresör
Şaseli kompresör
Tek kademeli kompresör
Çift kademeli kompresör
Kafa ve şaseler

Vidalı Kompresör Nedir?

Vidalı Kompresör

Basınçlı hava elde etmek amacı ile kullanılan kompresör çeşitdir. Başka kompresör çeşitlerine göre bir piston ya da benzeri bir donanım kullanılamaz. Farklı olarak, birbirine geçmiş rotor çifti kullanılır.

Haberin devamı için tıklayınız

Her dilde kompresör kelimesi

Her dilde kompresör kelimesi

Kompresör kelimesinin tüm dillerde ki sözlük anlamı nedir? Kompresör kelimesinin tüm dillerde cümle/metin çevirisi, yazılışı ve okunuşu aşağıda bulunan tabloda mevcuttur.

Haberin devamı için tıklayınız

Kompresör Nedir ?

Kompresör Nedir ?

Kompresör, Fransızca kökenli bir bulgudur. Fransızca adı; Compresseur 'dir. Kompresör, Gaz Kompresörü olarak da anılır.

Haberin devamı için tıklayınız

Pistonlu Kompresör

21-220 / 21-220M Tek Kademeli Pistonlu Kompresör

21-220 / 21-220M Tek Kademeli Pistonlu Kompresör
  • Hava Verimi: 400lt/dk & 260 lt/dk
  • Motor Gücü: 3 HP & 2 HP
  • Tank Hacmi: 200 lt
  • Basınç: 8 bar

 
Günümüz iş hayatında diğer enerji kaynaklarının yanısıra basınçlı havaya büyük çapta gereksinim duyulmaktadır. Basınçlı havanın getirdiği avantajlar, gün geçtikçe bu enerji türünün önemini ve kullanım alanını arttırmaktadır.
 
“SONMEZ KOMPRESÖR” Basınçlı hava ihtiyacınıza uygun tiplerin seçiminde ve satış sonrası hizmetlerinde bol ve ucuz yedek parça ile her zaman sizlerledir. Tümüyle bilgisayar kontrollu CNC Makinalarla hassas ve dünya standartlarında üretim yapan firma, tüm ürünlerinde kalitenin en üst sınırlarını zorlamaktadır.
 
Standartlarımıza uygun olarak basınç tecrübeleri yapılan hava tanklarının bir yıl geçerli Tank basınç deney sertifikası, Kullanma el kitabı, fabrika montaj-malzeme hatalarına karşı iki yıl süreli Garanti Belgesi hava kompresörleri ile birlikte verilmektedir.
 
Tek ve iki kademeli, bir ve iki silindirli, trifaze ve monofaze (2HP’ye kadar) elektrik motorlu olarak üretilen bu tip pistonlu hava kompresörleri V-Kayış tahriklidir. Kolay taşınabilmeleri için tekerlekli olarak üretilen tiplerin hava depoları üzerinde basınç otomatiği, emniyet sübabı, manometre, çekvalf, kondens boşaltma musluğu, hava çıkış vanası, taşıma tutamağı ve diğer tip kompresörlere ilaveten basınç regülatörü bulunmaktadır.
 
İki, üç silindirli, tek ve iki kademeli 5,5 ve 7,5 HP motorlu kompresörlerde yol verme şalteri standart teslimata dahil olup tüm kompresörlerin çalışma rejimi Durma-Kalkma (Start-Stop) şeklindedir. Yüksüz yol alma, basınç otomatiği tahliyesi vasıtasıyla sağlanmaktadır.

Hava kompresörü nedir?

21-530/5.5 Tek Kademeli Pistonlu Kompresör

Sıkıştırılmış hava farklı amaçlar ile bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. Örnek olarak arabaların lastiklerinin şişirilmesinde kompresörden sağlanan basınçlı hava kullanılır.

Haberin devamı için tıklayınız

Kompresör Türleri

Kompresör Türleri

İleri - Geri kompresörler, Dönemsel kompresörler, Merkez Kaç kompresörler, Eksenel Akımlı kompresörler, Dönel pozitif yer değiştirmeli kompresörler, Jet kompresörleri, Hidrolik kompresörler, Gaz ve buhar kompresörleri

Haberin devamı için tıklayınız